Każdy  z nas zapewne chciałby zatrzymać i zapamiętać te wspaniałe chwile spędzone na wakacjach. Doskonałym sposobem aby móc co jakiś czas wracać do naszych wojaży są albumy ze zdjęciami. Przy przeglądaniu fotografii nawet z przed kilku lat wspomnienia wracają jak żywe. W obecnych czasach wielkim ułatwieniem w zatrzymywaniu tych chwil są aparaty cyfrowe.
Nie trzeba dysponować wielkimi funduszami, aby sprawić sobie dobry aparat kompaktowy już za kilkaset złotych. Łącząc to z tym, że noclegi w Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu czy innych miastach można znaleźć już od kilkudziesięciu złotych za osobę. Na dobry początek  wystarczą dobre chęci aby z aparatem i wykorzystując tanie hostele zwiedzić Polskę i cieszyć się wspomnieniami przez lata.
Fotografowanie aparatem cyfrowym jest bardzo wygodne, bo nie trzeba martwić się, gdy zdjęcie nam nie wyjdzie, zawsze można je skasować i zrobić nowe. Posiadanie kilku ujęć daje większe szanse otrzymania zdjęcia dobrego nie tylko technicznie ale i kompozycyjnie. To szczególnie ważne przy fotografowaniu ludzi. Warto jednak stosować pewne zasady, których przestrzeganie przy robieniu zdjęć aparatem z filmem było by bardzo drogie.
1.    Zawsze robimy zdjęcia z najwyższą możliwą rozdzielczością.
2.    Każde ujęcie fotografujemy kilkakrotnie. Krajobrazy 2, 3 razy, postaci 4 do 6 razy.
3.    W trudnych warunkach świetlnych robimy serię zdjęć z bracketingiem ekspozycji.
Te bardzo podstawowe  i proste zasady pozwolą nam uzyskać zadowalające efekty. Dodatkowym atutem jest możliwość obrabiania zdjęć cyfrowych różnego rodzaju programami graficznymi. Daje to możliwość poprawienia pewnych elementów zdjęcia, dzięki czemu efekt końcowy będzie jeszcze lepszy.

Dodaj komentarz