Sprzedaż jest trudna. Szczególnie sprzedaż nieruchomości. Dla kupującego to ogromny wydatek, często związany z kredytem na wiele lat. Nie łatwo jest go przekonać, że ma wydać środki na mieszkanie, które właśnie Ty oferujesz. Na szczęście jest sposób na to, aby nieruchomość, którą chcesz sprzedać, obroniła się sama. Chcesz znaleźć klientów? Wykorzystaj home staging.

Home staging – co to jest?

To jedna z technik, które mają na celu pomoc w sprzedaży (lub wynajmie) nieruchomości. Polega na przygotowaniu jej w taki sposób, by wzbudziła zainteresowanie jak największej ilości osób, które ją oglądają (czy to na żywo, czy też przeglądają zdjęcia w Internecie). Dzięki wykorzystaniu home stagingu atrakcyjność mieszkania wzrasta. Możesz je zatem sprzedać szybko i za możliwie najwyższą cenę. Czysty marketing? Można tak to ująć.

Czy home staging się opłaca?

Wiele osób nie chce się bawić w remont przed sprzedażą. Istnieje bowiem mylne przekonanie, że aby zastosować techniki home stagingu należy mieć portfel pełen pieniędzy. Tymczasem okazuje się, że przygotować mieszkanie można już za kilka tysięcy. Oczywiście te pieniądze się zwrócą i to z nadwyżką. Pamiętaj, że każdy zarobek wymaga inwestycji. Przeznaczając 5 tysięcy złotych na home staging wartość nieruchomości może wzrosnąć nawet o 20 tysięcy! Prawda, że warto?

Podstawy home stagingu

Istnieje kilka najważniejszych zasad home stangingu, które musisz znać. Bez wykonania tych kilku czynności nie ma sensu wystawiać mieszkania na sprzedaż. Chyba, że masz dużo czasu i nie liczysz na zarobek. A zatem, co musisz zrobić?

• Posprzątaj

Tak, to powinno być oczywiste. Patrząc jednak na niektóre oferty sprzedażowe – niestety nie jest. Porządek w sprzedawanej nieruchomości to absolutna podstawa.

• Zadbaj o wystrój

Nie musisz od razu kupować nowych mebli. Wystarczy kilka dyskretnych dodatków, aby Twoje mieszkanie nabrało niepowtarzalnego klimatu. Przyda się ładna świeczka na komodzie oraz ciekawy obrazek na ścianie. Warto również kupić świeże kwiaty. Dobrze odbiera się mieszkanie, w którym wystrój jest sezonowy. Wiosną – tulipany, jesienią – stroik z szyszkami a w okolicach Bożego Narodzenia – świecące lampki.

• Zwróć uwagę na zapach

Jeżeli chcesz zdobyć klienta, zadziałaj na jego zmysły. Użyj w tym celu delikatnego odświeżacza powietrza. Najpierw jednak porządnie wywietrz mieszkanie, aby nie panował w nim nieprzyjemny zaduch.

• Daj duże meble pod ścianę

Taki zabieg powinien sprawić, że mieszkanie optycznie się powiększy. Niepotrzebne meble wystaw na zewnątrz.

• Zadbaj o taras

Jeżeli go masz. Często zapomina się o balkonie a przecież on również jest ważny dla wielu kupujących. Niech nie będzie zatem brudny i zagracony.

• Odmaluj mieszkanie

Brudne, pokryte kurzem ściany nie będą zachęcać do zakupu nieruchomości. Zakup farby nie jest dużym wydatkiem. Poświęć chwilę, aby odświeżyć swoje mieszkanie zanim przeznaczysz je do sprzedaży.

Home staging jest przydatny, o ile nie niezbędny, przy sprzedaży mieszkania. Wie o tym każdy, kto choć raz wystawiał nieruchomość na sprzedaż. Sprzątnięte i ładnie urządzone mieszkanie sprawi, że jego wartość w oczach klientów wzrośnie.

Dodaj komentarz