Początki fotografii wiążą się ze znanymi nam głównie ze starych filmów ogromnymi aparatami na solidnych trójnogach. Dziś, gdy aparat z łatwością uniesiemy w jednej ręce i jednym pstryknięciem możemy zrobić doskonałe zdjęcie, statywy podtrzymujące nasz sprzęt wydają się już nieco archaiczne. Czy na pewno?

Statyw fotograficzny mimo wszystko wciąż pełni w fotografii bardzo ważną funkcję i dobry fotograf powinien docenić jego zalety. Wybór statywu nie jest prostą rzeczą. Mamy bowiem do czynienia z równie bogatą ofert, co w przypadku samych aparatów fotograficznych. Przede wszystkim należy zastanowić się, jakie zadania będą stały przed naszym nowym nabytkiem, w szczególności jakiej wagi aparat będzie musiał utrzymywać. Stąd na zakupy wybierzmy się koniecznie ze swoim sprzętem, który nawet w sklepie będziemy mogli przymierzyć do  nowego akcesorium w naszym warsztacie. Jeżeli zaś sprzętem naszym jest lustrzanka, koniecznie zabrać należy największy obiektyw, jaki posiadamy.

Ważne też, aby nieco utrudnić zadanie statywowi, bowiem będzie pracował nie tylko na ślicznej podłodze sklepu, ale też w trudnych warunkach, w jakich zechce nas zagnać pasja fotograficzna. Istotne są również: materiał i waga. Niestety aby posiadać dobry sprzęt, musimy się liczyć z nieco większym wydatkiem, niż 50zł., jednak dokonując tego wyrzeczenia mamy pewność, iż posłuży nam dłużej, niż kilka miesięcy.

Dodaj komentarz