Zasilanie, które będzie miał do dyspozycji nasz aparat fotograficzny, jest bardzo istotnym elementem, na który musimy zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu. Przy wysokim stopniu zelektryfikowania dzisiejszych aparatów, prąd jest czynnikiem, bez którego nie zaczniemy działać w dziedzinie robienia zdjęć.

Najbardziej prądożernym etapem wykonania zdjęcia aparatem kompaktowym jest jego kadrowanie, gdyż wtedy pracuje wyświetlacz, matryca, układ przetwarzania obrazu… Dlatego też im dłużej trwa proces przygotowania do pstryknięcia, tym mniej zdjęć wykonamy przed rozładowaniem się baterii.

W lustrzankach pobór energii rozkłada się nieco bardziej równomiernie. To właśnie baterie bądź ich odpowiedniki, tzw. akumulatorki, wytwarzają energie niezbędną do funkcjonowania naszego aparatu. Ich żywotność zależy zarówno od producenta i rodzaju baterii, jak i sposobu, w jaki użytkujemy aparat. Ma to znaczenie zwłaszcza przy eksploatacji akumulatorków, przy których musimy pilnować zwłaszcza procesu ich ładowania, zgodnie z zaleceniami producenta tak, by służyły jak najdłużej i nie sprawiały przykrych niespodzianek, gdy zabraknie nam możliwości podłączenia się do kontaktu.

Dodaj komentarz