Dobór fotografa na ten wyjątkowy dzień może trwać bardzo długo. Wiele rozmów, przeglądanie portfolio – to ciężka robota, ale warto mieć ładne zdjęcia, aby pokazać jak bardzo się kochacie rodzinie albo znajomym.

Dobór zawodowca wymaga wytrwałości i poszukiwań. Zdolność, pomysłowość, entuzjazm, zdjęcia ze charakterem i klasą – to atrybuty stosownego fotografa.

Bardzo ważnym elementem dla pary młodej do omówienia przy planowaniu ich ślubu, jest fotograf ślubny. Ponieważ zdjęcia pozostaną na zawsze, prawidłowo jest omówić z fotografem na co skierować uwagę. Istnieje parę znaczących czynników przy wyborze fotografa, abstrahując od stylistyki zdjęć…

ZA CO PŁACIMY?

Przy doborze fotografa do obsługi ślubu, dobrze jest wiedzieć co opłacamy. Czy jest to tylko reportaż z ceremonii i wesela czy też zdjęcia plenerowe. Powinno się też uzgodnić ile czasu pragniemy poświęcić np. na przygotowania czy na sesję w plenerze. Prawdopodobne jest  dodatkowo uzgodnienie z fotografem, że przygotuje album, wydrukuje odbitki lub zrobi prezentację na DVD.

BUDŻET.

Następującym czynnikiem, jaki trzeba przemyśleć w odniesieniu do fotografii ślubnej, to jak dużo całość będzie kosztować przyszłą pannę młodą i pana młodego. Dla wielu par, ślub to ściśle wyznaczony budżet, w którym się muszą zmieścić a w nim wziąć pod uwagę fotografa. Zadając pytanie o należność na początku, unikniemy straty czasu związanej z przekroczonym budżetem, a jeżeli cena będzie stosowna możemy wstępnie zarezerwować już termin.

STYLE FOTOGRAFII.

Każdy fotograf ślubny jest odmienny, jeżeli chodzi o wachlarz i charakter fotografii, które robi. Jeśli para szuka pewnego stylu, takiego jak np. fotografia czarno-biała, ważne jest żeby na początku ustalić czy dany fotograf „wyczuwa” ten styl. Warto także skierować uwagę, na to jakie zdjęcia wybierają różne pary – lub po prostu zdać się na fotografa i jego wyczucie.

JAKI JEST FOTOGRAF.

Istotne jest również by kierować uwagę na osobowość fotografa i jego elastyczność. Ponieważ jest to wyjątkowy dzień dla pary młodej, wskazane jest ustalić czas w jakim będą robione zdjęcia, żeby sfotografować najważniejsze chwile. Pomoże to zapewnić, że cały dzień przejdzie pomyślnie, jak to tylko możliwe.

Uważny wybór fotografa ślubnego jest bardzo ważnym szczegółem w procesie przygotowywania ślubu. Para chce mieć pełne przekonanie, że fotograf w pełni odda klimat tego dnia i zrobione zdjęcia będą wspaniałą pamiątką na całe życie…

Dodaj komentarz